среда, 8. јули 2020. Вести денес: 137
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Антикорупциска со опомена: Заев што поскоро да определи министер за финансии

Антикорупциска со опомена: Заев што поскоро да определи министер за финансии

На денешниот брифинг на Државната комисија за спречување корупција членот на Државната комисија за спречување на корупцијата, Владимир Георгиев упати укажување премиерот Заев во најкус можен период да определи министер за финансии.

Дотогаш тој може само да го назира процесот на работата во Министерството, а работата таму ќе ја координира актуелниот заменик-министер.

Парламентарни избори 2020