недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 96
home Вести

Антикорупциска ќе отвара случаи за „Глобал“ и „Едно евро за Вицето“

Антикорупциска ќе отвара случаи за „Глобал“ и „Едно евро за Вицето“

Претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска во синоќешното гостување на „Топ Тема“ на Телма, најави дека денеска ќе бидат отворени неколку нови случаи.

На утрешната седница ќе отвараме нови случаи по пријави, како случајот Глобал, „Едно евро за Вицето“, знаете дека ние работиме неселективно. Исто така утре ќе отвориме и случаи по пријави на граѓани. Седниците се отворени и јавни и секогаш ја известуваме јавноста“, рече Ивановска.

Според Ивановска тие имаат се поголем број на пријави од граѓани што укажува дека расте довербата во институцијата.

Коронавирус