четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Антикорупциска ќе испитува дали има партиски вработувања во прилепската болница

Антикорупциска ќе испитува дали има партиски вработувања во прилепската болница

Државната комисија за спречување на корупција конечно оформи предмет и отвори постапка за вработувањата во прилепската болница, односно антикорупциска ќе истражува дали имало партиски вработувања и на кој начин се вработени лицата, информира Алфа.

Од обвинителството пак велат дека ги следеле сите информации.

– Основното јавно обвинителство Прилеп го следи сите информации во врска со објавените снимки и ќе постапи доколку бидат утврдени елементи на кривично дело – велат од обвинителството.

ВМРО-ДПМНЕ за ваквиот скандал бара остава не само на министерот Сугаревски, туку на цела Влада.

Коронавирус