сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Анкетите јасни според граѓаните, Мицкоски убедлив победник

Анкетите јасни според граѓаните, Мицкоски убедлив победник
Анкетите на социјалните мрежи во текот на дебатата помеѓу Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и Зоран Заев, претседател на владата укажуваат на јасна и недвосмислена поддршка на граѓаните за Мицкоски и опозицијата.

На прашањата кој е вашиот фаворит во вечерашниот дуел и кој беше подобар во истиот, граѓаните беа убедливи со своите гласови со поддршка за Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

Социјалните мрежи беа преполни и со коментари на граѓани, но и експерти кои укажаа на слабиот и блед настап на Заев, како и неговите неаргументирами коментари за економијата.

Коронавирус