понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 114
home Вести

АНКЕТИТЕ ЈАСНИ: Според граѓаните, Мицкоски е убедлив победник (Фото)

АНКЕТИТЕ ЈАСНИ: Според граѓаните, Мицкоски е убедлив победник (Фото)

Анкетите на социјалните мрежи за ТВ дуелот помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Зоран Заев, претседател на владата, укажуваат на јасна и недвосмислена поддршка на граѓаните за Мицкоски.

На прашањата кој е вашиот фаворит во дуелот и кој беше подобар во истиот, граѓаните беа убедливи со своите гласови со поддршка за Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

Социјалните мрежи беа преполни и со коментари на граѓани, но и експерти кои укажаа на слабиот и блед настап на Заев, како и неговите неаргументирами коментари за економијата.

loading...