сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 88
home Вести

АНКЕТА: Силјановска убедливо го доби ТВ дуелот на МРТ со Пендаровски

АНКЕТА: Силјановска убедливо го доби ТВ дуелот на МРТ со Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска убедливо го добила вчерашниот дуел со Пендаровски во рамките на кампањата за избор на Претседател на Република Македонија, според анкетите на социјалните мрежи.

Според 76% од нив Силјановска била подобра во првото ТВ соочување, додека 24% сметаат дека Пендаровски бил подобриот во дебатата.

 

Коронавирус