вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 110
home Вести

АНКЕТА: Силјановска убедливо го доби првиот ТВ дуел со Пендаровски

АНКЕТА: Силјановска убедливо го доби првиот ТВ дуел со Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска убедливо го добила вчерашниот дуел со Пендаровски во рамките на кампањата за избор на Претседател на Република Македонија, според анкетата на порталот Прес24.

Според 67% од нив Силјановска била подобра во првото ТВ соочување, додека 33% сметаат дека Пендаровски бил подобриот во дебатата.

Од 4.900 читатели кои се решиле да гласаат на анкетата, 3.300 се определиле за Силјановска а 1.600 за Пендаровски.

Коронавирус