среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Анкета на ЛајмПрес: Дали Македонија ќе добие датум за во ЕУ- „Како може со толку многу крадење да те примат во ЕУ“ (ВИДЕО)

Анкета на ЛајмПрес: Дали Македонија ќе добие датум за во ЕУ- „Како може со толку многу крадење да те примат во ЕУ“ (ВИДЕО)

Порталот „Лајм прес“ направи анкета на прашањето „Дали мислите дека Македонија ќе добие датум за во ЕУ?“

Граѓаните дадоа различни одговори, додека други се изнасмеаја на ова прашање.

-Хахаха, нема шанси, како може со толку многу крадење да те примат во ЕУ? Тоа е апсурд, шанса нема, вели еден од анкетираните.

На прашањето дали доколку не се добие датум за преговори со ЕУ треба да се оди на предвремени избори тој вели дека не знае дали ќе помогнат изборите или нешто друго.

-Овде се делува наопаку, во Македонија не се работи како што треба, вели тој.

Најнови вести

Локални избори 2021