петок, 3. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Анкета на „Кајгана“: Мицкоски победник во ТВ дуелот

Анкета на „Кајгана“: Мицкоски победник во ТВ дуелот

Порталот „Кајгана“ објави анкета со прашањето: „Кој беше подобар во дуелот“?

Граѓаните кои гласаа, за победник го прогласија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

За него се изјасниле 72,7% од испитаниците, а за Зоран Заев кажале дека е подобар 27,3%.

Коронавирус