петок, 7. август 2020. Вести денес: 107
home Вести

Анкета: Мисајловски со предност пред Спасовски во изборната единица 2

Анкета: Мисајловски со предност пред Спасовски во изборната единица 2

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата имаат предност пред коалицијата на СДСМ и во изборната единица 2, каде што носители на листите се Владо Мисајловски, односно Оливер Спасовски

Според резултатите од анкетата на Институтот “Habeas Corpus” во изборната единица 2, Владо Мисајловски и ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата имаат предност од 1,7 посто предност пред Оливер Спасовски и коалицијата предводена од СДСМ/БЕСА.

Коронавирус