четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 175
home Вести

Анкета: Мицкоски убедлив на ТВ дуелот, Заев нервозен и дезориентиран

Анкета: Мицкоски убедлив на ТВ дуелот, Заев нервозен и дезориентиран

Анкетите по вечерашниот дуел на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се едногласни.

Христијан Мицкоски со убедливо водство пред Зоран Заев.

Имено во анкетите на социјалните мрежи Мицкоски во една од нив води со 90, односно 74 проценти, додека Заев има 26, односно 10 проценти од гласовите.

Ова според многумина е јасен доказ дека граѓаните се подготвени за обновата која доаѓа по 15 јули.

Коронавирус