понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 63
home Вести

АНКЕТА: 53% од испитаниците имаат негативно мислење за Шилегов

АНКЕТА: 53% од испитаниците имаат негативно мислење за Шилегов

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на брифинг со новинарите информираше дека на најновата анкета која ја нарачале тие, дури 53% од испитаниците имале негативно мислење за актуелниот градоначалник на градот Скопје.

Во анкетата која ја спровела ИПСОС врз 1.012 испитаници, дури 53%  се изјасниле дека имаат негативно мислење за каднидатот од редовите на СДСМ Петре Шилегов, додека само 18% имаат позитивно мислење.

Локални избори 2021