понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 144
home Вести

Анѓушев ќе се обрати на Виенскиот економски форум во Софија

Анѓушев ќе се обрати на Виенскиот економски форум во Софија

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска во Софија ќе учествува и ќе се обрати на Виенскиот економски форум што ќе се одржи во Националниот дворец на културата.

Анѓушев, кој од вчера е во Софија, учествува на дел од активностите што се реализираат во рамки на Самитот ЕУ-Западен Балкан.

Вчера попладне, вицепремиерот Анѓушев учествуваше на настан во организација на Светскиот економски форум.

loading...