сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ангелова: Жителите на Чаир заслужуваат повеќе, а тоа ќе го добијат по 15 јули и победата на ВМРО-ДПМНЕ

Ангелова: Жителите на Чаир заслужуваат повеќе, а тоа ќе го добијат по 15 јули и победата на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во општина Чаир и кандидатот за пратеник во изборна единица 2 Емилија ангелова преку видео вели дека жителите на Чаир заслужуваат повеќе по 15 јули.

-Изминативе 5 дена сме во постојана комуникација со нашите сограѓани, Чаирчани. Се чувствува нивната разочараност, нивната чест и достоинство се нарушени. Тие се нашите мајки и татковци, баби и дедовци. Заслужуваат повеќе и после 15ти Јули ќе го добијат тоа. Повисоки пензии за 20%, лекови на позитивна листа. Ќе ја вратиме нивната чест и достоинство. ВМРО-ДПМНЕ се ОБВРЗУВА, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Изминативе 5 дена сме во постојана комуникација со нашите сограѓани, Чаирчани. Се чувствува нивната разочараност,…

Posted by Емилија Ангелова on Sunday, June 28, 2020

Коронавирус