понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ангелова: Во изминатиов период сведоци сме на целосен колапс на здравствениот систем

Ангелова: Во изминатиов период сведоци сме на целосен колапс на здравствениот систем

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Емилија Ангелова преку пост на Фејсбук пишува дека во изминатиов период сведоци сме на целосен колапс на здравствениот систем.

-Во изминатиов период сведоци сме на целосен колапс на здравствениот систем. Медицинските лица се оставени на милост и немилост. Без соодветни средства за лична заштита, се снаоѓаат како знаат и умеат, а сепак деноноќно се борат за нашето здравје.
Доаѓа време на обнова. Обнова на здравствениот систем.
Здравствените работници заслужуваат достоинствени услови за работа, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Во изминатиов период сведоци сме на целосен колапс на здравствениот систем. Медицинските лица се оставени на милост и…

Posted by Емилија Ангелова on Friday, July 3, 2020

Коронавирус