вторник, 3. август 2021. Вести денес: 95
home Вести

Ангелова: На 15 јули доаѓа обновата на Македонија во којашто ВМРО-ДПМНЕ се обврзува сето ова да го направи

Ангелова: На 15 јули доаѓа обновата на Македонија во којашто ВМРО-ДПМНЕ се обврзува сето ова да го направи

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2, Емилија Ангелова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку видео обраќање ја започна кампањата за парламентарните избори.

Таа и преку статус на Фејсбук објавува дека на 15 јули доаѓа обновата на Македонија.

-Почитувани сограѓани, почитувани Чаирчани. На почетокот на кампањата би сакала да апелирам за мерките за заштита на човековото здравје. Ќе кажам збор-два за сето она што СДС го ветуваа, но не го остварија за здравствените работници и наставниците кои заслужуваа подобри услови за работа. Затоа на 15ти Јули доаѓа ОБНОВАТА НА МАКЕДОНИЈА во којашто ВМРО-ДПМНЕ се обврзува сето ова да го направи подобро и да ја направи Република Македонија подобро место за живеење, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Почитувани сограѓани, почитувани Чаирчани. На почетокот на кампањата би сакала да апелирам за мерките за заштита на…

Gepostet von Емилија Ангелова am Mittwoch, 24. Juni 2020

 

Коронавирус