среда, 28. јули 2021. Вести денес: 178
home Вести

Ангелова: Младите се иднината на Република Македонија

Ангелова: Младите се иднината на Република Македонија

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2, Емилија Ангелова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ преку видео обраќање испрати порака до граѓаните.

„Младите се столбот на нашето општество, младите се иднината на Република Македонија.

Да не дозволиме да си одат од неа. На 15ти Јули исправи се гордо и заокружи 14, за Македонија“-напиша таа.

Коронавирус