сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 75
home Вести

Ангелов бил на пијачка додека го молеа да помогне против пожарите

Ангелов бил на пијачка додека го молеа да помогне против пожарите

Додека граѓаните го молеа да помогне додека пожарот им се заканува сериозно, првиот човек на  Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов бил седнат на пијачка.

За тоа како го минува празников, се пофали и на Фејсбук.

„Чувството на Илинден во Крушево да испиеш пијачка со жива македонска Легенда. Ненадминливо“-напиша тој.

Коронавирус