вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 193
home Вести

Ане Лашкоска и Петар Ристески во манастирот Трескавец по повод денешниот празник

Ане Лашкоска и Петар Ристески во манастирот Трескавец по повод денешниот празник

За многу години,напомош да е денешниот празник Успение на Пресвета Богородица.На сите православни верници ви посакувам здравје,среќа,мир и благосостојба, напиша на Фејсбук, претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески.

Најнови вести

Локални избори 2021