петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 70
home Вести

Андреј Жерновски ќе биде координатор за изградба на новиот Kлинички центар во Скопје, од Владата демантираат

Андреј Жерновски ќе биде координатор за изградба на новиот Kлинички центар во Скопје, од Владата демантираат

Поранешниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, од Владата на СДСМ ќе добие уште една функција.

Имено, како што дознава КУРИР, Жерновски ќе биде координатор за изградба на новиот Kлинички центар во Скопје.

Од Владата демантираат.

Локални избори 2021