вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 188
home Вести

„Андреа“ ја зафати Македонија- ова се моменталните температури

„Андреа“ ја зафати Македонија- ова се моменталните температури

Циклонот „Андреа“ беснее во регионот, а веќе пристигна и во Македонија. Со себе донесе врнежи, грмежи и силен ветер.

Дождот денеска скоро без престан врне низ Македонија.

Еве ја состојбата во моментов:

Најнови вести

Коронавирус