четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 64
home Вести

Андоновски со предлог список на македонски политичари кој треба да се најдат на црната листа на САД

Андоновски со предлог список на македонски политичари кој треба да се најдат на црната листа на САД

Списокот на Претседателот Бајден на санкции за спречување на состојбите со безбедноста, корупцијата и криминалот во Македонија од прилика би требало да изгледа вака:
1. Заев
2. Рашковски
3. Ден Дончев
4. Катица Јанева
5. Лидија Димова
6. Русковска
7. Кацарска
8. Шеќеринска (бонбона бизнис)
… продолжи го предлог-списокот

Фејсбук статус на Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус