среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Вести

Андоновски: Еден народ можеш да го лажеш ограничено пати

Андоновски: Еден народ можеш да го лажеш ограничено пати

„Еден народ можеш да го лажеш ограничено пати.
Караџовски не треба да се разочарува од граѓаните. Тие им ја дадоа целосната доверба и поддршка во март, април и мај. Но, играњето ПР и прогласувањето победи, мерките кои служеа само за политички игри, карантин-слобода мерки си го дадоа ефектот“, стои во статусот на Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ.

– Стотици заболени, десетици починати секој ден… и ефектот е недоверба, драстичен пад на поддршката. Кризата има виновник, пишува тој.

Најнови вести

Коронавирус