вторник, 2. август 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Вести

Андоновска: Зошто начинот на лекување од приватните да не се примени во државните болници, ако тој дава резултати, без за тоа да се плаќаат од 9 до 20 илјади евра

Андоновска: Зошто начинот на лекување од приватните да не се примени во државните болници, ако тој дава резултати, без за тоа да се плаќаат од 9 до 20 илјади евра

„ПРАШАЊЕ ДО ВЕНКО:

Ако скапата терапија и протоколи на лекување во приватните клиники навистина дава резултат, зошто истите не се применуваат и во државните клиники, без за тоа да се плаќа од 9000 до 20000 евра?
Дали оние кои немаат пари се осудени да умрат поради неспособноста на министерот?“

Фејсбук статус на Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус