сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 49
home Вести

Андоновска: Протекоа снимки од конгресот на СДС, повеќето веднаш ги блокираа- ваква цензура немало, но трпение, ќе ги слушнете сите!

Андоновска: Протекоа снимки од конгресот на СДС, повеќето веднаш ги блокираа- ваква цензура немало, но трпение, ќе ги слушнете сите!

Протекоа снимки од конгресот на СДС. Повеќето веднаш ги блокираа. Ваква цензура немало! Северна Кореја вода да ни носи! Но трпение, ќе ги слушнете сите!, потенцира Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ.

-Многу незадоволство кај лојалното членство, за политиките на раководството на СДС.
Очекувано, бидејќи многу забегаа, ниту “нивните” веќе не можат да го толерираат расипничкото однесување, има и таму добри луѓе кои не го видоа светлото на денот.
Но, така е секогаш пред падот.
Затоа…
Бидете така!
Од вистината не се бега, нели!?
Следуваат бомби или како ли и да се викаат тие што пукаат БАЈ-БАЈ БАУУУ!?, пишува таа на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус