сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 76
home Вести

Андоновска: Правење на кворум не може да е повреден од здравјето

Андоновска: Правење на кворум не може да е повреден од здравјето

Доаѓање на седница на совет со симптоми, позитивен, повлекува кривична одговорност! Правење на кворум не може да е повреден од здравјето, порача советничката на ВМРО-ДПМНЕ во Ѓорче Петров, Марија Андоновска по информациите дека советник на СДСМ има коронавирус.

-Цела општинска администрација, советници, медиуми изложени на ризик од смртоносен вирус! Координаторот на советничката група на СДС во Ѓорче, порача таа.

Доаѓање на седница на совет со симптоми, позитивен, повлекува кривична одговорност! Правење на кворум не може да е…

Gepostet von Andonovska Marija am Freitag, 16. Oktober 2020

 

Коронавирус