среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 152
home Вести

Андоновска: ПР-от на Венко не може да ја покрие црната реалност на здравствениот систем

Андоновска: ПР-от на Венко не може да ја покрие црната реалност на здравствениот систем

Секој ден се повеќе загрижени граѓани, се повеќе луѓе кои не можат да добијат здравствена услуга, се повеќе изгубени животи, стои во Фејсбук статусот на Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ.

– ПР -от на Венко не може да ја покрие црната реалност на здравствениот систем! Неспособноста убива! Оставка!, пишува таа.