понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 178
home Вести

Ана Павловска Данева ,,удри” по своите- Не ни треба ново министерство

Ана Павловска Данева ,,удри” по своите- Не ни треба ново министерство

На македонската државна управа и е потребно намалување на бројот на министерства и министри, а не создавање нови, го критикува на Фејсбук професорката и поранешна пратеничка на СДСМ, Ана Павловска Данева предлогот на пратеници од власта за формирање на ново министерство за политички систем наместо Секретаријатот за Рамковен договор.

– На македонската државна управа и е потребно намалување на бројот на министерства и министри, а не создавање нови. Министерство за политички систем- предлог за шеснаесетто министерство во државава! Тажно, напиша Данева.

Коронавирус