понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 158
home Вести

АМСМ: Возете внимателно, со прилагодена брзина

АМСМ: Возете внимателно, со прилагодена брзина

Нормализиран е сообраќајот на патот Валандово – Удово што беше во прекин од 4:15 часот ноќеска поради сообраќајна незгода.

Како што соопшти АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците е можна појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Најнови вести

Коронавирус