понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 66
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

АМСМ: Сообраќајот на Плетвар се одвива наизменично

АМСМ: Сообраќајот на Плетвар се одвива наизменично

Од 14:45 часот сообраќајот на планинскиот превој Плетвар се одвива наизменично.

Како што претодно информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), од 13:45 часот поради сообраќајна незгода сообраќајот на Плетвар беше блокиран во двата правца.