четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 157
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

АМСМ со вонредна вест за возачите

АМСМ со вонредна вест за возачите

АМСМ утринава преку соопштение ги информираше возачите за промена на режимот во сообраќајот на патот Смоквица-Гевгелија.

– Од утре до 26.04.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А1, патен правец Смоквица-Гевгелија (пред влез на Гевгелија) во близина на БС ЛУКОИЛ за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај – се вели во соопштението на АМСМ.

Коронавирус