среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 140
home Вести

АМСМ: На планинскиот премин Плетвар возилата се пропуштаат наизменично и редуцирано

АМСМ: На планинскиот премин Плетвар возилата се пропуштаат наизменично и редуцирано

Укината е  забраната за движење на камиони на планинскиот премин Плетвар, но возилата се пропуштаат наизменично и редуцирано, информира АМСМ.

Од 13:30 часот, како што посочуваат, се укинува и забраната за тешки товарни возила на патниот правец Струга-ГП Ќафасан.

ЕУРО 2020

Македонија