среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 154
home Вести

АМСМ информира: Сообраќајот кај Плетвар се одвива наизменично

АМСМ информира: Сообраќајот кај Плетвар се одвива наизменично

Сообраќајот кај село Плетвар се одвива наизменично, соопшти АМСМ.

-Oд 12.45 ч. сообраќајот на Магистрален пат А-3 Прилеп-Градско кај с.Плетвар се одвива со наизменично пропуштање на патнички моторни возила, наведуваат од АМСМ. (МИА)