сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 24
home Вести

Американската амбасадорка Брнз го честиташе пласманот на фудбалската репрезентација на ЕП

Американската амбасадорка Брнз го честиташе пласманот на фудбалската репрезентација на ЕП

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз им честиташе на македонските фудбалери за пласманот на Европското првенство.

-Честитки за историското квалификување за Европското првенство во фудбал. Силна страст и напори од целокупниот тим, кој им донесе радост на сите во земјата, напиша Брз на својот профил на Твитер.

Заедно со напишаниот текст на постот е ставена и фотографија од фудбалската репрезентација.

Коронавирус