понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 178
home Вести

Американската амбасадорка Бернс во посета на Собранието

Американската амбасадорка Бернс во посета на Собранието

Новоименуваната амбасадорка на САД во земјава Кејт Мери Бернс денеска ќе го посети Собранието на Република Македонија каде ќе има средба со спикерот Талат Џафери.

Покрај тоа, Џафери денеска во законодавниот дом ќе одржи неформална средба со претставници на медиумите, на која се разговара за тековните и идните активности на Собранието. (МИА)

Коронавирус