понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 54
home Вести

Амди Бајрам се повлече од претседателската трка (ВИДЕО)

Амди Бајрам се повлече од претседателската трка (ВИДЕО)

Пратеникот Амди Бајрам вечерва изјави дека се повлекува од претседателската трка и ќе го поддржи кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски.