понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

Амбасадорот Бејли ќе предава на Воената академија

Амбасадорот Бејли ќе предава на Воената академија

Предавање на тема „Национална и меѓународна безбедност и меѓународни односи“ ќе одржи денеска американскиот амбасадор Џес Бејли на Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“ во Скопје.

На предавањето ќе присуствува заменик министерот за одбрана, Беким Максути, заменикот на НГШ на АРМ, генерал-мајор Мухамет Рацај, професори од Воената академија, како и питомци од четвртата година и студенти од третиот циклус на студии. 

Најнови вести

Коронавирус