среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 28
home Вести

„Амбасадорите знаат во кој град завршиле „Луј Витон“ чантата со парите“

„Амбасадорите знаат во кој град завршиле „Луј Витон“ чантата со парите“

Ви кажувам сега, како што се кладевме и во октомври – датум во март нема да има, рече пратеникот Илија Димовски на денешната расправа во Собранието за предлог-законот за јавно обвинителство.

Тој смета дека брзањето со законот со изговор дека треба да се донесе заради датумот за преговори е фарса и залажување на народот.

Нема да има датум во март, нема потреба да се лаже народот. Да ве потсетам, ви рекоа дека не е важно само да се донесе законот, туку и како ќе се донесе. Вие имате контакти со амбасадорите и знаате дека знаат сè. Особено за „Рекет“, верувајте знаат и каде завршила торбата „Луј Витон“ со парите и во кој град, рече Димовски во реплика на Емилија Александрова од „независтините“.
Димовски потенцираше и дека ВМРО-ДПМНЕ стои на ставот дека ако се важат „бомбите“, треба да важат за сите, а не само за претходните обвиненија, како што сега налага законот.

Коронавирус