четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 111
home Вести

Амбасадата на САД – Честита 118-та годишнина од Илинден!

Амбасадата на САД – Честита 118-та годишнина од Илинден!

Амбасадата на СAД упати честитка на официјалниот фејсбук профил по повод националниот празник 2 август – Илинден.

– Од сите нас во американската aмбасада, Честита 118-та годишнина од Илинден! – стои на фејсбук статусот на Амбасадата.

Коронавирус