петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 128
home Вести

„Алтернатива има две опции, да влезе во корумпираната влада или да остане во опозиција“ – посочи Мицкоски

„Алтернатива има две опции, да влезе во корумпираната влада или да остане во опозиција“ – посочи Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека партијата Алтернатива има две опции. Да влезе во влада, која според него е корумпирана и веројатно најлоша во историјата или да остане во опозиција.

-Немам информации каква одлука ќе донесат од Алтернатива, не сум разговарал со Африм Гаши на таа тема. Од алтернатива и од СДСМ најавија средба на највисоко ниво и наскоро ќе дознаеме дали е постигнат договорот, истакна Мицкоски.

 

Коронавирус