недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 92
home Вести

„Алсат“: Во изминативе 24 часа од коронавирус починале 19 лица

„Алсат“: Во изминативе 24 часа од коронавирус починале 19 лица

Во последново деноноќие од изработени 1314 тестови, добиени се 27 позитивни тестови, објави АЛСАТ.

За истиот период регистрирани се 192 оздравени пациенти, а починале 19 лица позитивни на корона вирусот.

За подетални информации, го чекаме официјалниот извештај на Министерството за здравство.

ЕУРО 2020

Македонија