недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 26
home Вести

Алсат: Три нови смртни случаи од коронавирус во Македонија, вкупно 21 починат

Алсат: Три нови смртни случаи од коронавирус во Македонија, вкупно 21 починат

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.

Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.

Со ова, вкупниот број на починати во земјава од коронавирусот се искачи на 21.

Коронавирус