вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 62
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Алсат: Села и Заев на средба во Собранието?

Алсат: Села и Заев на средба во Собранието?

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, денеска околу пладне се забележани во Собранието.

Извори на Алсат брифираат за состанокот меѓу двајцата лидери, но не е познато дали на оваа средба присуствувал и претседателот на партијата „Алтернатива“, Африм Гаши.

Двата субјекта ниту ја демантираат, ниту ја потврдуваат средбата Заев-Села.