недела, 5. јули 2020. Вести денес: 118
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Алсат: Починаа 7 пациенти позитивни на коронавирус за 24 часа

Алсат: Починаа 7 пациенти позитивни на коронавирус за 24 часа

Во последниве 24 часа во земјава починале 7 пациенти позитивни на вирусот Ковид-19, јавува телевизија Алсат-М.

Според информациите на телевизијата, 6 од нив починале во болницата „8 Септември“, а еден во Клиниката за инфективни болести. Со ова вкупниот број починати во нашата земја достигна 140.

Дел од медиумите јавуваат пак, дека во земјава во изминатите 24 часа се регистрирани осум смртни случаи.

Парламентарни избори 2020