понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Вести

АЛСАТ дознава: Нефи Усеини и брат му пуштени од притвор со гаранција од 850.000 евра!

АЛСАТ дознава: Нефи Усеини и брат му пуштени од притвор со гаранција од 850.000 евра!

Укинат е 30 дневниот притвор на охридскиот бизнисмен и советник од ДУИ во советот на општина Охрид, Нефи Усени и неговиот брат Ибро.

Тие се пуштени со гаранција од 850.000 евра, дознава Алсат.

Ваквата одлука ја донел Кривичниот совет при Основниот суд во Охрид, по што двајцата браќа веќе се на слобода од вчера доцна попладне.

Локални избори 2021