петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 93
home Вести

Али Ахмети во униформа на УЧК со честитки за косовската војска (ФОТО)

Али Ахмети во униформа на УЧК со честитки за косовската војска (ФОТО)

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на Фејсбук, облечен во униформа на УЧК го честиташе формирањето на косовската војска.

– Многу жртвувања, многу соништа, многу напори, многу мачеништво низ вековите за да дојдеме до овој ден на слободата, независноста, војската, еднаквоста и перспективите, напиша Ахмети на својот Фејсбук профил.