вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Александар Вучиќ денес го слави својот 51 роденден

Александар Вучиќ денес го слави својот 51 роденден

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денес изјави дека најубавиот подарок за 51-от роденден го добил од деца од Косово и Метохија.

Инстаграм профилот на „Budućnostsrbijeav“ објави фотографии од средбата и видео на кое се гледа како децата од Грачаница ја пеат песната „Ние сме деца на рајот“ во народни носии.

– Најубавата торта и подароци, заедно со моите најблиски, ми ги донесоа деца од Косово и Метохија. Овие ангели живеат во Грачаница со своите родители и ја сакаат Србија бесконечно. Ви благодарам за прекрасната песна и големото срце – објавено е на Инстаграм.

Коронавирус