понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 153
home Вести

Александар Николоски вечерва на ТВ дуел со Бујар Османи во „Топ Тема“ во 19:15 часот

Александар Николоски вечерва на ТВ дуел со Бујар Османи во „Топ Тема“ во 19:15 часот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва ќе биде гостив во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма.

Тој ќе гостува заедно со Бујар Османи со кого преку ТВ дуел ќе дебатираат на актуелните политички прашања.

Емисијата започнува во 19:15 часот.

-Денес од 19:15 часот следете го мојот ТВ Дуел со Бујар Османи на ТВ Телма во емисијата Топ Тема. Ќе дебатираме за најактуелните политички прашања. Следете!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Локални избори 2021