понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

Александар Николоски вечерва гостин во „Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија

Александар Николоски вечерва гостин во „Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва ќе биде гостин во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија.

-Додека се уриваат безбедносниот , економскиот и дипломатскиот систем власта се мачи да докаже дека има морал а опозицијата укажува на нови афери на СДСМ и ДУИ.

Што знаат за Заев притворените Рашковски и Кичеец кои шетаат слободно а што за струмичката група знае Филипче кој чека “пресуда” од премиерот.

Во 22.30 во Заспиј ако можеш на Алфа ТВ гостин е потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски, стои во најавата на Фејсбук страницата на телевизија Алфа.

Локални избори 2021