недела, 7. март 2021. Вести денес: 39
home Вести

Александар Кирацовски со закани за тужби кон медиумите

Александар Кирацовски со закани за тужби кон медиумите

Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, на неговиот Фејсбук профил најави закани за тужба кон неколку медиуми во Македонија.

Тужби за кои како што тој вели биле за лажни вести.

Само за потсетување, кога Кирацовски беше во опозиција често знаеше да критикува кога ќе беше поднесена некоја тужба против медиум, а сега критиките му сметаат.

Александар Кирацовски беше еден од првите луѓе во СДСМ кои го фати „метлата“ на Заев. На негово место дојде Љупчо Николовски актуелниот министер за Земјоделие.

– Демант и тужба за клевета за vecer.mk; netpress.com.mk; kurir.mk; republika.mk; denesen.mk; Ова е еклатантен пример за лиферување на лажни информации, груби измислици и инсинуации – тренд кој како канцер во демократскиот свет нагло се шири – објави Кирацовски на својот Фејсбук профил.

Коронавирус